روش کاشت بذر گل حسن یوسف

روش کاشت بذر گل حسن یوسف

روش کاشت بذر گل حسن یوسف در این مقاله به طور کامل آموزش داده شده است. حسن یوسف گیاهی بسیار زیباست و در اکثر خانه های ایرانی یافت می شود. اگر شما هم حسن یوسف را در منزل دارید، شاید دوست داشته باشید که با نحوه‌ی تکثیر این گیاه زیبا، آشنا شوید. در ابتدا باید بدانید که تکثیر حسن یوسف به دو صورت کشت بذر و قلمه زدن انجام می شود که روش قلمه زدن حسن یوسف به دو صورت کاشت قلمه‌ی مستقیم و قلمه‌ی ریشه دار شده در آب انجام می‌شود. در صورتیکه برای کاشت گل حسن یوسف به گلدان نشا نیاز داشتید با ما در ارتباط باشید، خرید گلدان کاسه ای از بهترین مرکز خرید گلدان با کیفیت را با گلسار پلاست تجربه کنید .شما می توانید جهت انواع گلدان پلاستیکی  با شماره تلفن 09133328032 تماس بگیرید. برای خرید عمده هم می توان حضوری در کارخانه خرید را انجام داد. این مجموعه با دارا بودن بیش از ۱۲ سال سابقه در زمینه تولید گلدان های پلاستیکی یکی از برترین تولید کنندگان گلدان در این منطقه محسوب می شود. تولید سایزهای متنوع و گلدان های با کیفیتی فوق العاده از ویژگی های اصلی این مجموعه می باشد.

شرایط لازم و مناسب برای نگهداری از گیاه حسن یوسف در آپارتمان

با توجه به نکات زیر میتواند به راحتی در خانه و داخل آپارتمان تان گیاه حسن یوسف پرورش دهید:

دما: بهترین دما برای رشد گل حسن یوسف، 25 تا 30 درجه سانتی گراد است.

نور: گل حسن یوسف نور پسند است و باید در جایی باشد تا به آن نور خورشید برسد اما نباید نورخورشید مستقیم به آن بتابد. تراس جنوبی یا پنجره های رو به جنوب ساختمان بهترین مکان برای قرار دادن گل حسن یوسف است. به دلیل تفاوت تابش نور در تابستان و زمستان رنگ برگ گلهای حسن یوسف، در زمستان ها نسبت به تابستان ملایم تر است.

مراحل کاشت حسن یوسف از طریق بذر

۱ – دانه های گل حسن یوسف را باید در اوایل بهار کاشت. برای گرفتن نتیجه بهتر، می توان ۸ تا ۱۰ هفته قبل از آخرین سرمایی که در منطقه انتظار می رود، گل حسن یوسف را در خانه نشا کرد. دانه های حسن یوسف را می توان در تابستان هم کاشت ولی ممکن است به خوبی رشد نکنند.

۲ – یک سینی نشا یا چند گلدان کوچک را از خاکی نرم و غنی پر کنید. گل حسن یوسف در خاک های غنی با زهکشی خوب، به خوبی رشد می کند. اگر خاک شما سفت است بهتر است آن را با خزه و کود گیاهی مخلوط کنید.

۳ – دانه ها را در خاک قرار دهید و آن ها را با ۳ میلیمتر خاک بپوشانید. دانه های حسن یوسف را دفن نکنید، زیرا دانه ها برای جوانه زدن به نور خورشید نیاز دارند.

۴ – خاک را مرطوب نگه دارید. به آرامی به دانه ها آب دهید و این کار را زود به زود انجم دهید. خاک باید مرطوب نگه داشته شود ولی نباید خیس شود. اگر آب و هوای منطقه شما خشک است، گلدان یا سینی نشا را با پوشش های پلاستیکی بپوشانید تا از خشک شدن خاک جلوگیری شود. بعد از جوانه زنی، بلافاصله پوشش پلاستیکی را بردارید.

۵ – گلدان ها یا سینی نشا را در جایی گرم و روشن نگه دارید، جایی که نور خورشید به صورت غیر مستقیم به آن ها برسد. دمای مناسب برای رشد حسن یوسف ۲۱ درجه سانتی گراد است.

۶ – زمانی که نهال حسن یوسف دو برگ حقیقی تشکیل داد می توان آن را به یک گلدان بزرگتر منتقل کرد.

انواع خدمات و محصولاتی که گلسار پلاست به شما عزیزان ارائه می دهد :

فروش گلدان اصفهان ،   خرید گلدان اصفهان ،   تولید گلدان اصفهان ،   گلدان پلاستیکی اصفهان ،  فروش عمده گلدان اصفهان ،  خرید عمده گلدان پلاستیک اصفهان ،  گلدان اویزاصفهان  ، گلدان درختچه ای اصفهان  ، انواع زیر گلدان اصفهان ، انواع پایه گلدان اصفهان در مدلهای مختلف  ، تولید گلدان اصفهان ،  تولید گلدان پلاستیکی اصفهان ، تولید گلدان در اصفهان ، گلدان پلاستیکی اصفهان  ، گلدان پلاستیکی در اصفهان ، عمده فروشی گلدان پلاستیکی در اصفهان ، فروش گلدان پلاستیکی گلخانه در اصفهان ، گلدان پلاستیکی سیاه اصفهان ، سینی نشا اصفهان ، سینی نشا برنج در اصفهان ، قیمت سینی نشا برنج اصفهان ، خرید اینترنتی گلدان اصفهان ، خرید گلدان پلاستیکی بزرگ در اصفهان ، خرید گلدان پلاستیکی سیاه اصفهان ،  خرید اینترنتی گلدان اصفهان ، خرید اینترنتی گلدان اصفهان ، خرید گلدان پلاستیکی بزرگ در اصفهان ، مرکز فروش گلدان پلاستیکی در اصفهان ، فروش عمده گلدان پلاستیکی نشایی اصفهان ، عمده فروشی گلدان پلاستیکی اصفهان ، فروش گلدان پلاستیکی نشایی اصفهان ، گلدان پلاستیکی گلخانه ارزان در اصفهان ، خرید اینترنتی گلدان نشا در اصفهان .