چه گیاهانی برای آویز کردن مناسب هستند

چه گیاهانی برای آویز کردن مناسب هستند

چه گیاهانی برای آویز کردن مناسب هستند این سوالی است که بسیاری از مشتریان گلسارپلاست مرکز تولید انواع گلدان اویزاصفهان ، انواع زیر گلدان اصفهان ، انواع پایه گلدان اصفهان در مدلهای مختلف در این مقاله به آن پاسخ می دهد.

نگهداری گل و گیاه در خانه علاوه بر این‌که یک فعالیت لذت‌بخش است، می‌تواند به تصفیه‌ی هوا و ایجاد طراوت و شادابی آدم‌ها کمک کند.

با توجه به افزایش جممعیت و افزایش آپارتمان نشینی یکی از مزیت های از دست رفته آپارتمان ها نبودن حیاط و باغچه است اما اگر دوست دارید گیاهان را به خانه خود دعوت کنید اما جای خیلی کمی دارید، از فضای بالای سرتان یعنی سقف خانه استفاده کنید. چگونه؟ با آویزان کردن گیاهان آپارتمانی از سقف یا دیوار. اگر لبه‌ ی کتابخانه، روی یخچال و جاهای دیگر منزل و محل کارتان هنوز خالی است، یک گیاه آویز سبز و زیبا می تواند زیبایی منزل‌ تان را تکمیل کند.

تقریبا می‌توانیم بگوییم که بیش‌تر گیاهان را می‌توانید به صورت آویز نگه دارید اما تعدادی از گیاهان برای آویزشدن مناسب‌تر از بقیه هستند که ممکن است به خاطر شرایط آسان نگه‌داری یا شکل برگ‌های آن باشد.

۱.سرخس برگ شمشیری

از آن دسته گیاهانی است که وقتی رشد می‌کند و از گلدان آویزان می‌شود سبزینگی خوبی را به خانه شما می‌آورد و ظاهر آن شما را یاد خزه‌های شمال می‌اندازد. سرخس برگ شمشیری علاقه‌ی زیادی به رطوبت دارد و در جای خنک بهتر رشد می‌کند. این گیاه نور مستقیم را دوست ندارد، در نتیجه اگر به دنبال فضای برای آویزان کردن آن هستید فضایی با نور کافی ولی غیر مستقیم را برایش تهیه کنید. توجه کنید که برای آویزان کردن آن را خیلی نزدیک سقف قرار ندهید تا هوا به خوبی جریان داشته باشد.

این گیاه آویز آپارتمانی را حتی می‌توانید در حمام و سرویس بهداشتی که رطوبت بالا دارند بگذارید ولی باید پنجره‌ای برای دریافت نور کافی و هوای تازه داشته باشند.جهت خرید گلدان آویز در اصفهان با شماره تلفن 09133328032 تماس بگیرید یا با مراجعه حضوری محصولات مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

2. گیاه رونده پتوس ( pothos )

پوتوس یکی از بهترین و سازگارترین گیاهان رونده است. پوتوس از گونه گیاهان کم توقع  و کم هزینه است.به همین دلیل در شرایط سخت محیطی هم به رشد خود ادامه می‌دهد.محیط نیم سایه با نور غیر مستقیم برای رشد این گیاه کفایت می‌کند.اما به خاطر داشته باشید که گونه ابلق این گیاه به نور بیشتری احتیاج دارد.چون این نور برای رشد و از دست ندادن رگه‌های زرد رنگ روی برگ‌هایش لازم است. پوتوس را در تابستان هر ۴ روز یکبار و در زمستان هر هفته یکبار آبیاری کنید. برای برگ‌دهی بهتر پوتوس غبارپاشی را فراموش نکنید. اگر تا به حال گیاهی را نگهداری نکرده‌اید بهتر است با پوتوس شروع کنید. زیرا این گیاه کم توقع یک گزینه مناسب برای افراد مبتدی محسوب می‌شود.

3.گیاه رونده فیلو دندرون ( Climbing Philodendron )

فیلودندرون رونده گیاهی است که افراد بسیار زیادی آن را با پوتوس اشتباه می‌گیرند. اما با کمی دقت از ظاهر این گیاه می‌توانید تفاوت آن را با پوتوس متوجه شوید.فلودندرون برگ‌هایی سبز و شبیه به قلب دارد. برگ‌های قلبی شکلی که با نزدیک شدن به ریشه به رنگ ارغوانی درمی‌آیند. بهتر است برای این گیاه نیز یک قیم و یا مسیر مشخص کنید. در غیر این صورت به شکل آویز درمی‌آید که آن هم زیبایی خاص خود را داراست. فیلودندرون برای زندگی به نور متوسط و غیر مستقیم که نیم سایه و نیم آفتاب باشد ، نیاز دارد. برای این گیاه آبیاری حدود هفته‌ای دوبار در تابستان و هر هفته یکبار در زمستان کافی است. به خاطر داشته باشید که تا خشک شدن خاک برای آبیاری بعدی صبر کنید.

4. ارکیده

گیاهان ارکیده می توانند به آسانی نگهداری شوند. این گیاهان تا ماه ها گل می دهند، یا حتی سال ها، یعنی تا زمانی که نور غیرمستقیم را در اختیارشان گذاشته و هرهفته آن را آبیاری کنید.جهت خرید گلدان اویزاصفهان با شماره تلفن 09133328032 تماس بگیرید یا با مراجعه حضوری محصولات مورد نیاز خود را خریداری نمایید. 

5.گیاه گندمی

گیاه گندمی یا عنکبوتی برگ‌های دراز و بلندی دارد در نتیجه یک گیاه آویز آپارتمانی عالی برای آویزان کردن است و برای قرارگیری در قفسه و یا روی یک شلف می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد. گندمی در دو نوع ابلغ و سبز وجود دارد. رشد نسبتا سریعی دارد و فضای خنک برایش مناسب است.

6.آکالیفا

چه کسی می‌تواند در برابر لمس گل آذین نرم و زیبای این گیاه مقاومت کند؟ آکالیفا گیاه گلدانی بامزه‌ای برای کاشت در حیاط است و در این شرایط به صورت گیاهی یک ساله رشد می‌کند. اما این گیاه در درون خانه هم به خوبی پرورش می‌یابد البته به شرط اینکه برایش جایی در کنار یک پنجره روشن رو به جنوب یا رو به شرق تهیه کنید تا انرژی مورد نیاز را از خورشید بگیرد و بتواند برای‌تان گل‌های زیبا تولید کند. آکالیفا آبیاری زیاد و تغذیه فراوان را هم دوست دارد و اگر آن را با کمپوست چای آبیاری کنید، با یک تیر دو نشان زده اید. جهت خرید گلدان آویز در اصفهان  در اصفهان با شماره تلفن 09133328032 تماس بگیرید یا با مراجعه حضوری محصولات مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

7. رشته مروارید

این ساکولنت غیر معمول، رشته مروارید، درون گلدان‌های آویز جلوه‌ای بی‌نظیر دارد و دکوری جمع و جور و زیبا درست می‌کند. مانند اکثر ساکولنت‌ها، رشته مروارید هم در مکانی با نور زیاد رشد می‌کند و باید خاکش در بین دو آبیاری خشک شود. اگر گیاه را خوشحال و راضی نگه دارید، ممکن است با دادن گل‌هایی سفید از شما تشکر کند! هر از گاهی گیاه را هرس کنید تا پرپشت و قوی بروید. روش پرورش این گیاه در پست‌های بعدی همین بخش می آید.

انواع خدمات و محصولاتی که گلسار پلاست به شما عزیزان ارائه می دهد :

فروش گلدان اصفهان ،   خرید گلدان اصفهان ،   تولید گلدان اصفهان ،   گلدان پلاستیکی اصفهان ،  فروش عمده گلدان اصفهان ،  خرید عمده گلدان پلاستیک اصفهان ، گلدان اویزاصفهان ، گلدان درختچه ای اصفهان  ، انواع زیر گلدان اصفهان ، انواع پایه گلدان اصفهان در مدلهای مختلف  ، تولید گلدان اصفهان ،  تولید گلدان پلاستیکی اصفهان ، تولید گلدان در اصفهان ، گلدان پلاستیکی اصفهان  ، گلدان پلاستیکی در اصفهان ، عمده فروشی گلدان پلاستیکی در اصفهان ، فروش گلدان پلاستیکی گلخانه در اصفهان ، گلدان پلاستیکی سیاه اصفهان ، سینی نشا اصفهان ، سینی نشا برنج در اصفهان ، قیمت سینی نشا برنج اصفهان ، خرید اینترنتی گلدان اصفهان ، خرید گلدان پلاستیکی بزرگ در اصفهان ، خرید گلدان پلاستیکی سیاه اصفهان ،  خرید اینترنتی گلدان اصفهان ، خرید اینترنتی گلدان اصفهان ، خرید گلدان پلاستیکی بزرگ در اصفهان ، مرکز فروش گلدان پلاستیکی در اصفهان ، فروش عمده گلدان پلاستیکی نشایی اصفهان ، عمده فروشی گلدان پلاستیکی اصفهان ، فروش گلدان پلاستیکی نشایی اصفهان ، گلدان پلاستیکی گلخانه ارزان در اصفهان ، خرید اینترنتی گلدان نشا در اصفهان .